henrik rehr skrev:Beklager at jeg ikke kan komme til signeringen, men Bertel Haarder mener at min kvota for Danmarksbesøg p.t. er opbrugt!
Hva hvis du bliver importeret med arbejde for øje?
henrik rehr skrev:Beklager at jeg ikke kan komme til signeringen, men Bertel Haarder mener at min kvota for Danmarksbesøg p.t. er opbrugt!
Eller er det snarere dit lokale pengeinstitut - N.Y. Branch of The Hard Bank of Bertel - der ikke mener, du har de nødvendige midler til at foretage rejsen?D-Cay skrev:henrik rehr skrev:Beklager at jeg ikke kan komme til signeringen, men Bertel Haarder mener at min kvota for Danmarksbesøg p.t. er opbrugt!
Hva hvis du bliver importeret med arbejde for øje?
Jeg TROR nok, Dan og jeg sigter efter at kigge over i det københavnske efter endt produktion, hvor vi så vil opsøge - eller endnu bedre mødes over en øl - med alle jer andre involverede, og så kan vi sammen sidde og signere vore sider.
Men lige hvornår det bli'r....øh? Nok ikke før om en lille måneds tid.
Men hvad siger I andre (undtagen Henrik, der vel er for fin til at komme herover til en pils med 'kammeraterne')? Kunne vi (Dan, Preben, Claus, Pedro, Per, Thomas og jeg selv) træffe en principbelutning om et sådan arrangement?
darholt skrev: Jep, jeg er klar!
Happy Jazz!!![/b]
Yo dér Michaaaaaeeeeeeelllll!Michaelb skrev:Øhm ... hvis man er så heldig at kunne snige mine bidrag med under ekstra-materiale, så må jeg vel hellere maile til dig ... hvis ikke bogen allerede ER i trykken. På den anden side fornemmer jeg en riiimelig løs tidsplan her
Hov hov (som hesten sagde - den havde kun to ben) -.så er tidsplanen heller ikke løsere - det er med 100% garanti i indeværende kalenderår at Golemmet rammer gaden...Peter Becher skrev:Yo dér Michaaaaaeeeeeeelllll!Michaelb skrev:Øhm ... hvis man er så heldig at kunne snige mine bidrag med under ekstra-materiale, så må jeg vel hellere maile til dig ... hvis ikke bogen allerede ER i trykken. På den anden side fornemmer jeg en riiimelig løs tidsplan her
Mail frisk dine ting til Dan. De kan vist godt nå at være med, faktisk er jeg oven i købet ret sikker på, der allerede er afsat et par sider til dine bidrag.
Og apropos 'riiimelig løs tidsplan': Er du også klar på at drikke øller...en gang?
Peter
Michaelb skrev:Den er go(lem)! Jeg har sendt siderne afsted ... sendt lorten videre om man så må sige ...
Ser frem til resultatet og alle de priser der måtte regne ned over årets bogudgivelse. Og så ikke mindst at drikke en kop øl eller to i nærmeste fremtid![]()
mvh Michael